Czas i Prestiż

kobiecy portal lifertyle, moda, uroda

Warkocz – doskonała metoda na ochronę włosów w trakcie snu

Klasyczny warkocz cieszy się ogromną popularnością praktycznie od zawsze – można by rzec, że jest to fryzura cechująca się ponadczasowością, która jednocześnie pasuje każdemu. Wiele osób zaplatać warkocze uczy się już w dzieciństwie, chociaż są też osoby, które tego robić nie potrafią nawet w dorosłym życiu. W obecnych czasach wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że warkocz może chronić włosy przed zniszczeniem podczas snu – i że rozpuszczone włosy, chociaż prezentują się ładnie, to nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. Jaki jednak rodzaj warkocza będzie odpowiedni dla osoby, która chce zadbać o swoje włosy? Dlaczego warto spać ze związanymi włosami?

  1. Rodzaje warkoczy – jakie występują?
  2. Dlaczego warto spać z warkoczem na czubku głowy?
  3. Warkocz francuski czy warkocz dobierany – który będzie dobry na noc?

Rodzaje warkoczy – jakie występują?

Każdy, kto chociaż trochę zna się na fryzurach, doskonale wie że występują różne rodzaje warkoczy. Cechują się one różnym stopniem zaawansowania i trudności. Można umieć zaplatać jeden rodzaj i całkowicie nie wiedzieć, jak zaplatać inny. Takie rodzaje, jak warkocze dobierane, warkocz holenderski, warkocz klasyczny czy warkocz kłos to zaledwie niektóre rodzaje. Można jeszcze wyróżnić chociażby warkocz wodospad a także wiele, wiele innych. Prawda jest taka, że umiejąc zaplatać warkocze, można chodzić w innej fryzurze przez cały tydzień, jak nie dłużej.

Dlaczego warto spać z warkoczem na czubku głowy?

A dlaczego najlepiej jest sypiać z warkoczem na głowie, niż we włosach rozpuszczonych? Przede wszystkim dlatego, że w ten sposób można chronić swoje włosy przed zniszczeniem. Niestety nie mamy wpływu na to, w jaki sposób zachowujemy się w nocy – przez co nasze włosy są narażone na tarcie o poduszkę, co może powodować ich rozdwajanie się czy też kruszenie. Na dłuższą metę spanie w rozpuszczonych włosach źle się dla nich skończy i właśnie dlatego warto jest zaplatać warkocz, dzięki któremu zmniejszona zostanie powierzchnia włosów, które będą trzeć o poduszkę.

Warkocz francuski czy warkocz dobierany – który będzie dobry na noc?

Który warkocz na noc sprawdzi się najlepiej? Aby chronić swoje włosy w nocy, musisz je związać wystarczająco mocno, aby się w trakcie snu nie rozplątały, ale jednocześnie wystarczająco delikatnie, aby sama fryzura nie niszczyła ich struktury. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc ten warkocz, który najłatwiej ci wychodzi i na którego zrobienie nie musisz wydawać mnóstwo czasu. Wtedy będziesz miała motywację do tego, aby robić go regularnie przed snem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *