Czas i Prestiż

kobiecy portal lifertyle, moda, uroda

Dobór i higiena akcesoriów do makijażu

Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie życia bez gąbki beauty blender, inne potrzebują profesjonalnego pędzla do nakładania podkładu, jeszcze inne stawiają na konturowanie twarzy i tutaj także potrzebują odpowiednich akcesoriów. Jak je wybrać i jak o nie dbać?

Akcesoria do makijażu — nie mniej ważne od kosmetyków

Myśląc o makijażu, bardzo dużo uwagi poświęcamy wyborowi odpowiednich kosmetyków. Często jesteśmy w stanie wydać na produkty do makijażu twarzy niemałe sumy, natomiast do zakupu akcesoriów podchodzimy ze zdecydowanie mniejszym zaangażowaniem. Wiele kobiet uważa, że jeden pędzel do cieni i jeden z produktów typu puder, róż i bronzer wystarczy. Nie do końca jest to prawda, choć wiele oczywiście zależy od tego, jakim makijaż wykonujesz, po jak wiele kosmetyków sięgasz, jaki efekt z ich wykorzystaniem chcesz osiągnąć. Niemniej makijaż zależy zarówno od kosmetyków, jak i akcesoriów, którymi je nakładasz. Najlepszy podkład nakładany zużytą gąbką do makijażu nie da efektu, o jaki ci chodzi. Podobnie jak niedopasowany do konturowania pędzel.

Jak dobrać odpowiednie akcesoria — do blendowania cieni, nakładania pudru

Akcesoria do makijażu to znacznie bardziej rozbudowana lista pędzli, pędzelków, gąbek itp. Dobry pędzel to absolutna podstawa. Bez niego nie nałożysz utrwalającego makijaż pudru. Jeśli jednak chcesz pędzlem nakładać również płynny podkład, potrzebujesz zupełnie innego rozwiązania. Podobnie jest w przypadku konturowania — klasyczny pędzel w kształcie kulki zupełnie się tutaj nie sprawdzi. Potrzebne ci są w takim przypadku do różu, bronzera i pudru zupełnie inne, bardziej płaskie, a także przypominające wachlarz. Inaczej także dobiera się pędzelki do nakładania cieni. Do rysowania kresek potrzebne są cienkie, mocno ścięte pędzelki, do blendowania pędzle muszą być już zupełnie inne, znacznie bardziej miękkie, okrągłe. To, co włożysz do swojej kosmetyczki, warunkować będzie, jaki rodzaj makijażu będziesz mogła zrobić. Szeroki wybór pędzli, a także szczoteczek do rozczesywania brwi czy zalotek to rzęs daje ci możliwość zakupu dokładnie takich akcesoriów, jakich potrzebujesz do wykonania konkretnego makijażu. Lubisz efekt make up glow? Może zamiast inwestować w pędzle, postaw na gąbkę i spróbuj wykonać makijaż „na mokro”?

Jak dbać o akcesoria do makijażu?

O akcesoria do makijażu trzeba dbać. W naszej ofercie jest szereg różnorodnych pędzli i gąbek, natomiast wszystkie je trzeba regularnie myć i czyścić. Inaczej ryzykujesz nie tylko nieestetyczne smugi na skórze i problemy z dokładnym rozprowadzeniem kosmetyku, lecz także podrażnienia skóry, alergie i rozwój stanów zapalnych. Resztki kosmetyków pozostałe na pędzlach, gąbkach, szczoteczkach to niestety doskonale środowisko dla rozwoju bakterii oraz innych drobnoustrojów. Dlatego tak ważne jest ich regularne mycie. Pędzle do aplikacji produktów sypkich możesz myć raz na 2-3 dni, te stosowane przy aplikacji produktów płynnych należy myć codziennie. Do mycia możesz wykorzystać specjalne płyny do mycia i dezynfekcji pędzli do makijażu. Sprawdzą się także:

  • mydło w płynie,
  • szare mydło,
  • szampon dla niemowląt,
  • oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej awokado.

Przygotuj ciepłą wodę. W misce lub umywalce umieść gąbki. Ściskaj je, aby nasiąkły wodą. Dodaj mydło. Ponownie dociskać. Wypłucz, oszust za pomocą ręcznika papierowego i pozostaw do wyschnięcia. W przypadku pędzli — nałóż porcję płynu, oleju lub wody z mydłem na płatek kosmetyczny czy ręcznik papierowy. Przetrzyj pędzel. Rób to do momentu jego pełnego oczyszczenia. Pozostaw pędzel do wyschnięcia

Lumene – fińskie piękno zaklęte w kosmetykach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *