Czas i Prestiż

kobiecy portal lifertyle, moda, uroda

Depilacja bikini czy można zrobić to w domu i jakie kosmetyki najlepiej się sprawdzą?

Wiele osób wybiera wykonywanie zabiegów w domowym zaciszu. Część, ze względu na brak czasu na dojazdy oraz leżenie u kosmetyczki. Wiele kobiet nie przepada za tym, jak ktoś wykonuje tak intymne zabiegi na ich ciele i woli po prostu zrobić to samemu. Czuje się wtedy bardziej komfortowo. Depilacja w domu może być tak samo efektywna. Wystarczy odpowiednio się do niej przygotować oraz kupić dobrej jakości kosmetyki.

Przygotowanie skóry – bardzo ważny krok

Skóra powinna zostać odpowiednio przygotowana. Wtedy usunięcie włosków będzie skuteczniejsze oraz mniej bolesne. Nie wymaga to jednak dużych przygotowań. Wystarczy, że wykonasz dwa dni wcześniej peeling, który złuszczy martwy naskórek i usunie go. Wygładzisz dzięki temu skórę, a włoski będą lepiej widoczne. Dodatkową zaleta stosowania regularnie peelingu jest brak wrastających włosków.

Różne typy depilacji

Depilacja bikini to zabieg, który można wykonać za pomocą różnych metod. Każda z nich ma swoich zwolenników i przeciwników.

Maszynka do golenia

Najczęściej wybieraną metodą jest golenie za pomocą jednorazowych maszynek. Jest to prosty i szybki sposób na usunięcie zbędnego owłosienia. Warto jednak podkreślić, że nie jest to metoda, która sprawdzi się u każdego. Osoby, które mają wyjątkowo wrażliwą skórę mogą po goleniu odczuwać dyskomfort, swędzenie. Dodatkowym minusem takiego rozwiązania jest to, że efekt jest bardzo krótkotrwały. Ten rodzaj depilacji trzeba wykonywać, w zależności od tego jak szybko odrastają Twoje włoski, jednak mniej więcej jest to okres dwóch dni.

Aby uniknąć dodatkowych podrażnień warto stosować specjalne kosmetyki do depilacji, w postaci kremu lub pianki. Zapewniają one odpowiedni poślizg dla maszynki, dzięki czemu minimalizują ryzyko podrażnienia.

Dla wielu ogromną zaletą jednak depilacji za pomocą maszynki do golenia jest to, że jest ona całkowicie bezbolesna.

Wosk

Wosk nie należy do najprostszych metod domowej depilacji. Ten rodzaj usuwania włosków wymaga wprawy, a dla wielu jest po prostu zbyt bolesną metodą. Istnieje przekonanie, że nie powinno się wykonywać depilacji woskiem podczas menstruacji, gdyż w tym czasie skóra jest bardziej wyczulona. Wosk można nakładać zarówno na ciepło jak i na zimno, jednak depilacja woskiem na ciepło powinna być raczej stosowana w profesjonalnych gabinetach, gdyż może doprowadzić do poparzeń.

Przed zabiegiem wymagane jest oczyszczenie, podobnie jak w przypadku maszynki do golenia.

Największą zaletą tej metody jest to, że w miarę stosowania, włoski odrastają zdecydowanie delikatniejsze i słabsze. Z czasem może doprowadzić do zaniknięcia większości owłosienia. Po przeprowadzeniu tego zabiegu należy dokładnie nawilżyć skórę, najlepiej za pomocą naturalnych środków.

Krem do depilacji

W sklepach dostępne są także specjalne kremy czy pianki do depilacji, które wystarczy nałożyć na skórę, po czym odczekać wskazaną na opakowaniu długość czasu, po czym ściągnąć specjalną szpatułką. W ten sposób włosy rozpuszczają się. Metoda ta jest całkowicie bezbolesna i najbardziej odpowiednia dla kobiet, które mają wrażliwą skórę.

Depilator

Depilator, to spory wydatek. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jednorazowy. Podliczając koszty zakupu maszynek czy kremów, po jakimś czasie okazuje się, że jest to całkiem opłacalna inwestycja. W tym momencie technologia jest na tyle rozwinięta, że depilacja za pomocą specjalnego depilatora wcale nie musi wiązać się z bólem. Największą zaletą depilatora jest to, że włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach.

Znajdź idealne buty dla dziecka na nowy rok szkolny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *