Czas i Prestiż

kobiecy portal lifertyle, moda, uroda

Czy trzeba dobierać krawat pod kolor sukienki?

Wspólne wyjście pary budzi odwieczny problem: jak się ubrać, by zachować indywidualizm każdej stylizacji, ale jednocześnie zapewnić sobie estetyczny efekt końcowy? To pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od sytuacji. Kwestią, która wzbudza szczególnie wiele pytań jest dobór krawata. Czy jego kolor rzeczywiście powinien być dopasowany do barwy sukienki partnerki? Podpowiadamy.

Krawat w kolorze sukienki – tak czy nie?

Dawniej uważało się, że krawat mężczyzny powinien być dopasowany kolorem do sukienki jego partnerki. Tymczasem jest to mit, któremu hołdowano kilka pokoleń temu, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli nie chcemy popełnić modowego faux pas. Tak naprawdę, powinien on być dopasowany do pozostałych elementów stroju, jakie ma na sobie mężczyzna. Dopuszczalne są zarówno modele gładkie, jak również posiadające ciekawe, pasujące do garnituru i koszuli wzory.

Choć dobór krawata z myślą o partnerce nie jest najlepszym wyborem, nie oznacza to, że nie możemy w żaden sposób zgrać ze sobą obydwu stylizacji. Wystarczy pamiętać o kilku szczegółach!

Jak zatem stworzyć harmonijną stylizację?

Dobór pasujących do siebie stylizacji wcale nie musi opierać się na ich kolorystyce – przynajmniej nie jeśli chodzi o główne elementy stroju. Dobrym rozwiązaniem, które przykuwa uwagę otoczenia i zapewnia stylowy wygląd, jest dopasowanie do siebie nie sukienki i garnituru, a… dodatków.

Poszetka w kolorze kamyków w biżuterii partnerki czy krawat dobrany pod kolor torebki ukochanej sprawią, że choć stylizacje będą zupełnie odrębne – jednocześnie staną się harmonijną całością, dzięki której nie będzie żadnych wątpliwości co do tego, że ta para przyszła na spotkanie razem!

Dobór krawata – jak zrobić to dobrze?

Skoro wiemy już, że krawata wcale nie trzeba dobierać do stylizacji partnerki, to zastanówmy się, w jaki sposób zatem dobrać go do całej stylizacji, by prezentował się odpowiednio. Kolor tego dodatku może być identyczny z barwą garnituru. To szczególnie dobre rozwiązanie, gdy garnitur charakteryzuje się ciemnym kolorem: wówczas krawat o zbliżonym odcieniu będzie prezentował się wyjątkowo elegancko.

Można postawić także na odcień nieco jaśniejszy lub ciemniejszy od garnituru. To drugie rozwiązanie sprawdzi się lepiej w przypadku jasnych garniturów: czarny krawat i beżowa marynarka prezentują się zdecydowanie lepiej niż jasna górna część garnituru z jeszcze jaśniejszym krawatem.

Wreszcie, można zdecydować się również na krawat w ciekawy wzór. Warto przy tym pamiętać, że jeśli na koszuli bądź garniturze także znajduje się jakiś deseń, to krawat powinien posiadać większy lub mniejszy wzór – nigdy identyczny pod względem rozmiaru.

Mamy nadzieję, że ten poradnik ułatwi dobór odpowiedniego krawata. Warto pamiętać, że choć dobrze dopasowany strój jest oczywiście istotny, nic nie zastąpi dobrego humoru obydwojga partnerów podczas wspólnego wyjścia – dlatego nawet jeśli coś poszło nie do końca po myśli, warto skupić się na możliwości przyjemnego, wspólnego spędzenia czasu!

Pleciona torebka koszyk- naturalność i elegancja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *