Czas i Prestiż

kobiecy portal lifertyle, moda, uroda

Idealne ubrania na okres przejściowy

Słońce, deszcz, poranne niskie temperatury i wyjątkowo ciepłe popołudnia – okres przejściowy między latem a jesienią potrafi naprawdę dać się we znaki. Przedstawiamy propozycje ubrań, które sprawdzą się podczas każdej pogody!

Nieśmiertelna „cebulka”

W okresie przejściowym warto ubierać się „na cebulkę”, czyli ubierając na siebie kilka warstw odzieży. W ten sposób możemy uchronić się przed chłodnymi porankami, a po południu – zapewnić sobie możliwość zdjęcia dodatkowej warstwy ubrania.

Co ważne, należy zwrócić uwagę na to, by górna część garderoby była łatwa do nałożenia, a jednocześnie – by nie zajmowała wiele miejsca. Idealnie jeśli uda nam się przewiesić ją przez ramię lub zmieścić w torebce. Zatem jakie rodzaje odzieży warto umieścić w swojej garderobie na okres przejściowy?

Dresy na każdą pogodę

Dresy damskie są doskonałym wyborem na okres przejściowy – i mamy tu na myśli zarówno górną, jak i dolną część tego stroju. Dresowa bluza świetnie sprawdzi się podczas chłodnych poranków, a stylowe dresowe spodnie będą odpowiednim wyborem bez względu na porę dnia. Dodatkowo ten rodzaj odzieży cieszy się w ostatnim czasie sporą popularnością, a co za tym idzie – producenci tworzą wiele modeli o różnym kroju, by sprostać oczekiwaniom rynku. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie!

Kardigany

Szeroki kardigan świetnie sprawdzi się podczas niezbyt ciepłych poranków, a także w słoneczne popołudnia. Ten rodzaj obszernego swetra może z powodzeniem stać się elementem casualowych stylizacji, a odpowiednio dopasowany do reszty stroju stanie się integralną częścią również stylizacji biznesowej. Ciekawe i wykonane z wysokiej jakości materiałów kardigany można znaleźć np. w ofercie marki Tommy Hilfiger, która tworzy zresztą szeroką gamę ubrań idealnych na okres przejściowy.

Kurtka skórzana

Skórzana kurtka to perfekcyjny wybór na okres poprzedzający jesień – nie jest na tyle gruba, by było w niej za gorąco, a jednocześnie materiał, z którego jest wykonana z powodzeniem chroni przed chłodnym wiatrem, który nierzadko pojawia się o poranku. Stylowe kurtki skórzane ma w swojej ofercie wspomniana już marka Tommy Hilfiger, ale również wiele innych, znanych i cenionych firm odzieżowych.

Ciepłe bluzy sportowe

Sportowa bluza zapewni przyjemne ciepło podczas porannych spacerów i w drodze do pracy. Świetnie sprawdzi się w okresie przejściowym: zapinane na zamek a także wciągane przez głowę bluzy są zazwyczaj wyposażone w dodatkową warstwę, która chroni przed nieprzyjemnym chłodem.

Jeans – na górę i na dół!

Denim może przybrać postać jeansowej kurtki lub spodni. Obydwa te elementy garderoby nie zawiodą podczas zmiennych pod względem temperatury poranków i popołudni w okresie przejściowym!

Okres przejściowy wcale nie musi wiązać się z przeszywającym chłodem o poranku lub koniecznością znoszenia wysokich temperatur popołudniami. Wystarczy zastosować się do naszych porad, ubierając się „na cebulkę”, na wierzch nakładając jeden z proponowanych przez nas elementów garderoby!

Ciepłe i modne kurtki zimowe dla kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *