Czas i Prestiż

kobiecy portal lifertyle, moda, uroda

Najbardziej znani projektanci mody i ich unikatowe projekty

Najbardziej znani projektanci mody są prekursorami w tworzeniu unikatowych połączeń oraz elementów garderoby. Warto zapoznać się z najpopularniejszymi projektantami, a także tworzonymi przez nich projektami.

Alexander McQueen

Wśród najpopularniejszych projektantów wszech czasów można wskazać przede wszystkim taką osobę jak Alexander McQueen. Od samego początku swojej kariery słynął z tworzenia kontrowersyjnych projektów, a także teatralnych pokazów. Czasami pokazy były nawet szokujące oraz wywoływały lawinę komentarzy. Najbardziej kultowym projektem tego projektanta są Armadillo Shoes, które zostały przedstawione światu w 2009 roku. Są one bardzo dobrze rozpoznawalnym znakiem marki.

Christian Dior

Kolejnym najbardziej znanym projektantem mody jest Christian Dior. Zaprezentował on swoją pierwszą kolekcję w roku 1947 i była ona jedną z najbardziej kultowych pod wieloma względami. Projektant zaproponował tak zwany New Look, który obejmuje stworzenie charakterystycznej sylwetki klepsydry. Składała się ona ze spódnicy w kształcie ronda, a także żakietów oraz koszul, który podkreślały wąską talię. Wśród unikatowych projektów tego projektanta można wskazać między innymi kultową marynarkę Bar, której wygląd jest bardzo charakterystyczny.

Coco Chanel

Coco Chanel to kolejna znana i uznana projektantka mody. Ikona mody wdrażała w życie eleganckie rozwiązania, które były zarazem bardzo wygodne dla noszących je kobiet. Miała wiele kultowych projektów, z których ciężko wybrać jeden konkretny. Wśród najlepszych propozycji od tej projektantki można wskazać tweedową garsonkę, małą czarną, a także torebkę w wersji klasycznej. Oprócz tego dzięki Coco Chanel powstały takie produkty jak topowa bluzka w marynarskie paski oraz buty z czarnymi noskami.

Cristóbal Balenciaga

Wśród najbardziej znanych osób w świecie mody można wymienić także takiego projektanta jak Cristóbal Balenciaga. Z całą pewnością można stwierdzić, że zrewolucjonizował on świat mody, a jego projekty daleko wykraczały poza ówcześnie panujące trendy. Dzięki temu projektantowi powstawały ubrania o krojach oraz formach, które nie były wcześniej znane. Wśród nich można na przykład wskazać sukienki jesienne w kształcie bombki, a także sukienki o kroju baby-doll oraz modele odcinane pod biustem.

Diane von Furstenberg

Diane von Furstenberg także jest bardzo znaną projektantką w świecie mody. Szczególnie zasłynęła z zaprojektowania sukienki o kopertowym kroju. Projektantka tworzyła projekty sukienek, które były dobrze dopasowane do poszczególnych sylwetek kobiecego ciała. Oprócz tego tworzone projekty charakteryzowały się niewymuszoną elegancją, dlatego cieszyły się tak dużą popularnością wśród kobiet.

Donatella Versace

Wymieniając najbardziej znanych projektantów mody nie można zapomnieć o takiej osobie jak Donatella Versace. W ramach tworzonych projektów można wskazać zarówno kultowe sukienki, jak i odpowiednie dopasowanie wzorów oraz krojów. Oprócz tego podczas pokazów Versace bardzo duże znaczenie ma dobór modele, które w odpowiedni sposób zaprezentują stroje.

Pleciona torebka koszyk- naturalność i elegancja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *