Czas i Prestiż

kobiecy portal lifertyle, moda, uroda

Biżuteria ze stali nierdzewnej stainless steel

Chyba każdy z nas zna ten moment, gdy ulubiona biżuteria czernieje lub rdzewieje, przez co przestaje nas zachwycać. Rzucamy ją w czeluści garderoby, a ona zamiast nam służyć, niszczeje i zabiera miejsce. A co gdyby nasze ulubione dodatki się nie niszczyły?

Rozkwit biżuterii miał miejsce już w XVI wieku. To wtedy ozdoby tworzono już na podstawie wzorników – możliwa była produkcja kilku identycznych egzemplarzy. Powstawały całe książki przedstawiające proces przygotowywania najmodniejszych rodzajów biżuterii, tak aby przyszłe pokolenia mogły z nich korzystać. Pracę umożliwiał ówczesny rozwój złotnictwa – to właśnie ze złota robiono najpiękniejszą biżuterię, która przetrwała do dziś i możemy oglądać ją w muzeach.

Stainless steel

Mimo tego, że aktualnie jubilerzy mają ogromny wachlarz możliwości i surowców, klienci najczęściej decydują się m.in. na stal nierdzewną, która jest odporna na korozje, np. przez warunki atmosferyczne czy kwasy. Ta duża wytrzymałość wpływa na okres żywotności naszej biżuterii. Jest zdecydowanie bardziej odporna na uszkodzenia niż złoto czy srebro, które mogą ulec wielu zniszczeniom. Warto dodać, że biżuteria ze stali nierdzewnej nie zmienia koloru, tak jak dzieje się w przypadku stali chirurgicznej. Co ciekawe, mimo tak dobrej trwałości i odporności na niesprzyjające warunki, biżuteria ze stali nierdzewnej występuje zarówno online, jak i stacjonarnie, w bardzo przystępnej cenie. Dla przykładu – proste kolczyki przylegające do płatków ucha, dostaniemy już za 4,50zł w sklepach internetowych.  To zdecydowanie tańsza opcja niż kolczyki złote, za które zapłacimy minimum 100zł. Warto zapoznać się z ofertą – stal nierdzewna może przybrać w biżuterii różne kolory i odcienie. Jakby tego było mało – ozdoby ze stali nierdzewnej stainless steel nie uczulają!

Do najpopularniejszych sklepów internetowych z biżuterią należą YES, Apart i ByDziubeka. W nich jednak nie znajdziemy wielu produktów nierdzewnych – musimy zaglądać do lokalnych butików i na strony online, które specjalizują się w tworzeniu biżuterii z tego właśnie surowca. Oczywiście kolczyki, bransoletki i łańcuszki ze stali nierdzewnej nie są nudne! Bardzo często widzi się je w kombinacji z kolorowymi kamieniami (najczęściej czerwone, niebieskie i zielone) i bursztynami. Niech mężczyźni nie czują się pominięci! Jubilerzy dbają o to, aby ich biżuteria, która nie rdzewieje, była idealnie dopasowana zarówno do mężczyzn, jak i kobiet – dlatego właśnie asortyment sklepów cały czas się powiększa, a my mamy coraz większy wybór.

Pleciona torebka koszyk- naturalność i elegancja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *