Czas i Prestiż

kobiecy portal lifertyle, moda, uroda

Winietki ślubne – dlaczego warto mieć je na swoim weselu i jak wybrać odpowiednie?

Zorganizowanie uroczystości ślubnej to nie lada wyzwanie. Trzeba dopracować wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Jest kilka kluczowych kwestii, ale nie wolno zapomnieć także o detalach, takich jak spersonalizowane winietki ślubne. Ten niewielki element aranżacji sali weselnej to niebanalna dekoracja, a jednocześnie funkcjonalna wskazówka dla gości weselnych. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie winietki ślubne.

Winietki ślubne – mały detal o dużym znaczeniu

Jak wiadomo – do najważniejszych aspektów organizacji ślubu należy wybór sali weselnej, oprawy muzycznej, menu czy fotografa. Pomyśl jednak, jak dużą rolę odgrywają dodatki: dekoracja sali weselnej, zdobiąca Pannę Młodą biżuteria, dodatki dla Pana Młodego (spinki do mankietów itp.), kwiaty, papeteria, tak zwany słodki stół weselny.

To właśnie te szczegóły i detale tworzą niepowtarzalną atmosferę i klimat wieczoru. Do takich detali zaliczają się również winietki weselne.

Ogólnie rzecz biorąc, winietki pełnią rolę:

  • dekoracyjną
  • organizacyjną

Ponadto mogą stanowić piękną pamiątkę, którą goście zabiorą ze sobą po weselu. Dostępne są różne rodzaje winietek; niektóre są wykonane z niezwykle trwałych i jednocześnie dekoracyjnych materiałów (na przykład winietki na szkle). Znajdziesz je w sklepie Amelia-Wedding.

Dlaczego warto zdecydować się na winietki weselne?

Winietki to piękna dekoracja

Mimo że są niewielkim detalem – winietki ślubne mogą być zaprojektowane w taki sposób, aby znajdował się na nich motyw przewodni wesela (na przykład określone kwiaty, wzory, ornamenty, desenie czy kolory). Umieszczony w różnych miejscach sali motyw przewodni wprowadza wrażenie harmonii i sprawia, że wystrój jest spójny. Ponadto winietki na weselnych stołach dodają zastawie eleganckiego sznytu. Bezsprzecznie kojarzą się z dobrym smakiem.

Ułatwiają organizację i pomagają gościom szybko zająć miejsca przy stołach

Winietki pełnią zatem funkcję dekoracyjną, ale nie tylko. Ułatwiają też organizację przyjęcia weselnego. Państwo młodzi mogą samodzielnie zadecydować o tym, jak usadzić gości – tak, by najbliższe im osoby na pewno mogły zająć miejsca blisko młodej pary. Dzięki winietkom goście szybko odnajdą swoje miejsca, co pozwoli uniknąć zamieszania po przybyciu na salę. Warto zadbać o to, aby przy wejściu na salę znalazł się czytelny i przejrzysty plan usadzenia – aby goście od razu wiedzieli, do których stolików powinni się kierować.

Sprawiają, że goście czują się wyjątkowo

Rozmieszczenie gości to istotna kwestia. Winietki to obowiązkowy element, jeśli chcecie sprawić, by uczestnicy wesela poczuli się ważni. W końcu nie są tylko anonimowymi osobami, ale mają własne miejsce przy stole, opisane imieniem i nazwiskiem. Taki gest naprawdę działa na podświadomość i zdecydowanie wpływa na atmosferę przyjęcia. Co więcej – ułatwia także komunikację pomiędzy gośćmi. Można zerknąć na winietkę, by zwrócić się po imieniu do kogoś, kogo jeszcze nie znamy. To świetny sposób na integrację pomiędzy rodzinami.

Jakie są rodzaje winietek?

Na https://amelia-wedding.pl/dodatki-slubne/winietki-slubne/ znajdziecie wiele różnych modeli winietek. Do najpopularniejszych w ostatnim czasie należą:

  • Winietki na szkle – to nowoczesne, a jednocześnie eleganckie winietki ślubne. Jak sama nazwa wskazuje; nadruk naniesiony jest na wysokiej jakości szkło. Takie winietki to urocze dopełnienie stołu weselnego. Pasują praktycznie do każdego stylu.
  • Klasyczne papierowe winietki – klasyka nigdy nie wychodzi z mody. To dlatego na stole weselnym wciąż można znaleźć eleganckie winietki ślubne (złote lub srebrne). Takie winietki są pokryte specjalną folią Soft Touch, dzięki czemu papier jest aksamitny w dotyku.
  • Personalizowane winietki ze zdjęciem pary młodej – winietki mają nadrukowane imiona i nazwiska gości, ale mogą być również ozdobione zdjęciem pary młodej. Fotografia wydrukowana na sztywnym, satynowym papierze na pewno zrobi wrażenie na gościach, którzy mogą zachować taką winietkę w ramach pamiątki.
  • Winietki ekologiczne – coraz więcej par zwraca uwagę na to, aby poszczególne elementy wystroju sali weselnej były ekologiczne i zgodne z ideą zero waste. Na ekologicznym papierze można umieścić dowolny nadruk, który będzie korespondował z motywem przewodnim wesela. Nieco surowy papier świetnie sprawdzi się jako dekoracja weselna w stylu boho czy rustykalnym.

Jak wybrać odpowiednie winietki na swój ślub?

Jak już wspominaliśmy – należy kierować się stylem i motywem przewodnim wesela.

Dla przykładu: organizując wesele w stylu rustykalnym, musicie znaleźć pasujące do sali weselnej winietki rustykalne. Jeżeli natomiast planujecie wesele w stylu glamour, to świetnym dopełnieniem będą winietki ze złotym tłoczeniem. Dobrym rozwiązaniem – bez względu na styl i charakter wesela – są również minimalistyczne winietki. Oszczędne w elementy dekoracyjne, za to estetyczne i doskonale spełniające swoją funkcję.

Do winietek warto dobrać także podziękowania dla gości, kartę z wypisanym menu weselnym, zawieszki na alkohol czy księgę gości. Wszystkie te elementy powinny pasować do siebie stylistycznie.

Pleciona torebka koszyk- naturalność i elegancja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *